Agile PM foundation – Czy warto starać się o certyfikat?

woman in white long sleeve shirt holding black tablet computer

XXI to zdecydowanie czas, w którym coraz więcej przeznaczamy na szkolenia project management – niestety w zasadzie nie da się inaczej. Dzisiaj wiedza stricte szkolna nie wystarczy bowiem do założenia profesjonalnego biznesu.

Często inwestujemy w szkolenie określane agile management szkolenia czy scrum szkolenia. Pytanie tylko pozostaje, czy rzeczywiście jest sens w nie inwestować, no i oczywiście, czy tak w zasadzie to powinniśmy się starać o certyfikat, czy też nie będzie on nam potrzebny?

Agile project management szkolenie – najważniejsze informacje

Na początek warto jednak w ogóle trochę powiedzieć o tym, czym zajmuje się takie Agile. Otóż jest to zarządzanie zwinne. Generalnie jest ono dzisiaj naprawdę bardzo polecane, ponieważ odchodzi ono od dość zwykłych, nudnych standardów. Tutaj w zasadzie wręcz przeciwnie w końcu biurokracja odchodzi w zapomnienie a my mamy szansę skupić się na projekcie.

Agile szkolenia a certyfikat

Różne obecnie mamy dzisiaj rodzaje szkoleń z zakresu Agile. Co jednak jest bardzo istotne część z nich zakończona jest agile pm foundation certyfikatem. Czy w zasadzie warto w niego inwestować? Otóż w zasadzie to tak. Warto bowiem podkreślić, że ten egzamin Agile PM Foundation zasadniczo zawiera jedynie 50 pytań i to jednokrotnego wyboru.

Jak zatem widać, nie jest to rzecz jakaś bardzo trudna i ciężka do zdania. Co więcej zaś trzeba tu zaznaczyć, że pytania też nie są strasznie trudne i osoba, która rzeczywiście zasadniczo zrozumiała agile, nie powinna mieć z nimi żadnego problemu. Warto jeszcze podkreślić, że zasadniczo to ten certyfikat zadania jest w zasadzie bezterminowy.

Podsumowując warto jednak wybrać Agile project management szkolenie, które będzie posiadało ten certyfikat. Nie kosztuje to nas wiele w żadnym aspekcie, a dzięki temu będziemy mieć w końcu certyfikat, poświadczenie, którego będzie można używać spokojnie już do końca życia. Będzie to ważny, mocny punkt w naszym CV. Generalnie pod koniec warto jeszcze zaznaczyć, że w zasadzie to wszelkie certyfikaty naprawdę bardzo się opłacają.

Więcej o kursach Agile: https://www.projektgamma.pl/szkolenia-otwarte/zarzadzanie-projektami-agile

 

Dodaj komentarz